Jeśli prowadzisz lokalny biznes, są szanse, że już wiesz, że twoje rodzinne miasto jest prawdopodobnie twoim największym atutem. Ale czy wiesz, że ma ono również duży potencjał do rozwoju? Dzieje się tak dlatego, że większość ludzi – w tym lokalsów – jest dość wąsko myśląca, jeśli chodzi o postrzeganie miejsca. Pomimo tego, że jest domem dla niektórych z najbardziej niesamowitych cudów natury na świecie, ludzie mają tendencję do postrzegania Nowego Jorku jako brudnej i przepełnionej metropolii, gdzie wszystko, co zdalnie zabawne jest poza miastem. To samo dotyczy wielu innych miast na całym świecie, w tym Twojego rodzinnego miasta. Ale już nie! W dzisiejszych czasach, kiedy tak wiele informacji mamy na wyciągnięcie ręki, większość ludzi jest gotowa poszerzyć swoje horyzonty i docenić piękno swoich miast, jak również społeczności, do których należą. Innymi słowy: lokalne firmy potrzebują czegoś więcej niż tylko wspaniałych produktów i usług, aby wyróżnić się na dzisiejszym, coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Aby skłonić więcej klientów do przejścia przez Twoje drzwi i pozostania lojalnym, gdy już to zrobią, oto 5 wskazówek dotyczących promowania Twojego lokalnego biznesu za pomocą pozycjonowania lokalnego.

Przekazuj swoje wartości i pokaż, jak kształtują one twoją kulturę biznesową

Zadanie sobie pytania, co czyni Twoją firmę, Twoje miasto lub Twój region wyjątkowymi, jest ważnym krokiem w kierunku stworzenia udanej lokalnej strategii marketingowej. Będą to historie, obrazy i filmy, które pomogą Twoim klientom zrozumieć, co sprawia, że Twój produkt lub usługa są tak wyjątkowe. Aby lepiej zrozumieć wartości, które czynią Twój biznes wyjątkowym, pomocne będzie również uzyskanie opinii obecnych i przeszłych klientów. Pozwoli to nie tylko na zidentyfikowanie nowych rynków do ekspansji, ale także pomoże zidentyfikować i poprawić wszelkie problemy kulturowe, które mogą mieć negatywny wpływ na możliwości rynkowe i rozwój firmy.

Jeśli prowadzisz lokalny biznes, są szanse, że już wiesz, że twoje rodzinne miasto jest prawdopodobnie twoim największym atutem

Bądź przejrzysty w kwestii swojej lokalizacji i dlaczego robisz to, co robisz

Jako ludzie, wszyscy jesteśmy temu winni – ale jeśli chodzi o nasze lokalne firmy, to lepiej, żebyśmy trzymali to w tajemnicy. Chociaż ważne jest, aby każda firma była rozpoznawalna ze względu na swoją lokalizację, wiele osób ocenia produkt lub usługę wyłącznie na podstawie tego, jak daleko znajduje się od ich drzwi. Będąc transparentnym w kwestii swojej lokalizacji, możesz pomóc w zgnieceniu wszelkich negatywnych wyobrażeń, jakie ludzie mogą mieć o Twoim rodzinnym mieście. Oprócz przejrzystości, możesz również wykorzystać tę okazję do podzielenia się historiami i anegdotami, które pomogą Twoim klientom zrozumieć i docenić Twoje miasto lub region. Możesz to zrobić podkreślając pozytywne aspekty swojego rodzinnego miasta, od lokalnej kultury po cuda natury. Jeśli chodzi o powody prowadzenia działalności, możesz z łatwością podzielić się historią o tym, jak Twoje produkty lub usługi zmieniają na lepsze Twoją społeczność.

Zapewnienie wygodnych sposobów kontaktu z Twoją firmą

To ważne, aby Twoi klienci mogli się z Tobą skontaktować, zwłaszcza w erze cyfrowej, gdzie komunikacja odbywa się głównie za pośrednictwem komputera lub smartfona

To ważne, aby Twoi klienci mogli się z Tobą skontaktować, zwłaszcza w erze cyfrowej, gdzie komunikacja odbywa się głównie za pośrednictwem komputera lub smartfona. W przeciwieństwie do przeszłości, większość klientów oczekuje teraz możliwości skontaktowania się z firmą o każdej porze dnia i nocy. Aby ułatwić klientom kontakt z Tobą, upewnij się, że Twój numer telefonu znajduje się na wszystkich materiałach marketingowych i jest dobrze widoczny na Twojej stronie internetowej. Możesz również dodać numer do swojej wizytówki i stron w mediach społecznościowych. Dla klientów, którzy wolą wysyłać e-mail niż komunikację pisemną, dodaj na swojej stronie internetowej pole zapisu na e-mail. Możesz również umieścić adres e-mail na wizytówce i stronach mediów społecznościowych, aby ułatwić ludziom kontakt z Tobą.

Zapewnij wygodne sposoby kontaktu z Twoją firmą

To ważne, aby Twoi klienci mogli się z Tobą skontaktować, zwłaszcza w erze cyfrowej, gdzie komunikacja odbywa się głównie za pośrednictwem komputera lub smartfona. W przeciwieństwie do przeszłości, większość klientów oczekuje teraz możliwości skontaktowania się z firmą o każdej porze dnia i nocy. Aby ułatwić klientom kontakt z Tobą, upewnij się, że Twój numer telefonu znajduje się na wszystkich materiałach marketingowych i jest dobrze widoczny na Twojej stronie internetowej. Możesz również dodać numer do swojej wizytówki i stron w mediach społecznościowych. Dla klientów, którzy wolą wysyłać e-mail niż komunikację pisemną, dodaj na swojej stronie internetowej pole zapisu na e-mail. Możesz również zamieścić adres e-mail na wizytówce i karcie społecznej, aby ułatwić ludziom kontakt z Tobą.