Zakup okularów dla mężczyzn może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Jednak przy odrobinie badań i cierpliwości, przekonasz się, że zakup okularów nie jest prawie tak skomplikowany, jak niektórzy mogą kazać nam wierzyć. W rzeczywistości istnieje kilka czynników do rozważenia przy zakupie okularów dla mężczyzny, takich jak jego kształt twarzy, budżet i osobisty styl. Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć, sprawdź nasze porady poniże.

Musisz wiedzieć, czego szukasz

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed zakupem okularów dla mężczyzny, jest dokładne poznanie tego, czego szukasz. Kiedy nie wiesz, czego chcesz, jesteś bardziej prawdopodobny, aby wybrać coś, co nie spełnia twoich potrzeb. Niestety, jest to częsty problem z zakupem okularów dla mężczyzn. Wielu mężczyzn po prostu iść do optometrysty, wziąć parę ramek z półki i spróbować ich na. Teraz, podczas gdy to może pracować dla niektórych, ważne jest, że wiesz dokładnie, co szukasz. To może brzmieć prosto, ale to faktycznie pomaga zawęzić opcje. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest określenie cech okularów, które są ważne dla Ciebie. Pamiętaj, że najważniejsze cechy nie zawsze są tymi, które są pierwsze na twoim umyśle.

Określ kształt swojej twarzy

Zakup okularów dla mężczyzn może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś

Kolejną rzeczą, którą należy zrobić, jest określenie kształtu swojej twarzy. To pomoże Ci zawęzić opcje. Kiedy szukasz okularów dla mężczyzny, szukasz dwóch głównych rzeczy: kształtu, który uzupełnia twoją twarz i ramki, która pasuje do twojej twarzy. Jeśli chodzi o kształt, możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, że istnieją dwie główne kategorie kształtu twarzy: Round Face i Square Face. Jeśli masz okrągłą twarz, masz szczęście, ponieważ istnieją tony stylowych okularów dla mężczyzn, które wyglądają świetnie na okrągłej twarzy! Na przykład, najlepsze okrągłe okulary dla mężczyzn są aviators. Są stylowe, klasyczne i nigdy nie wyjdą z mody. Z drugiej strony, kwadratowa twarz, najlepsze style to ciemniejsze, bardziej żółwiowe ramki. Jeśli masz kwadratową twarz, masz kilka opcji. Możesz wybrać prostokątne okulary, które są bardziej kanciaste i nowoczesne, lub możesz iść z okrągłymi ramkami, ponieważ będą wyglądać mniej kanciasto.

Określ swój budżet

Następnie, będziesz chciał określić budżet. To pomoże Ci zawęzić opcje i uniknąć marnowania pieniędzy na parę okularów przeciwsłonecznych, które nie pasują do Twojego budżetu. Aby określić swój budżet, pomyśl o tym, ile zwykle wydajesz na parę okularów przeciwsłonecznych. Gdy masz już tę kwotę w głowie, możesz użyć jej, aby pomóc ci zdecydować, ile jesteś skłonny wydać na okulary. Decydując się na to, ile wydać na okulary, należy pamiętać, że kupujesz więcej niż tylko parę okularów przeciwsłonecznych. Okulary są ważną częścią swojego wyglądu i stylu, więc ważne jest, aby uzyskać dobre dopasowanie, styl i jakość za cenę, którą możesz sobie pozwolić.

Nawet jeśli optometrysta wie, że mężczyźni zazwyczaj nie noszą okularów przeciwsłonecznych, może polecić parę okularów przeciwsłonecznych, zakładając, że są one "bezpieczne"

Jaki jest twój styl?

Wreszcie, będziesz chciał rozważyć swój osobisty styl. To pomoże ci dalej zdecydować o najlepszych okularach dla ciebie. Jeśli szukasz pary aviatorów, sposobem na określenie swojego stylu jest myślenie o typach ubrań, które zwykle nosisz. Jeśli najczęściej nosisz zapinane na guziki koszule, polo i khaki, bardziej prawdopodobne jest, że pójdziesz z aviatorami. Ale jeśli nosisz bluzy, t-shirty i dżinsy dużo, jesteś bardziej prawdopodobne, aby przejść z ciemniejszych okularów. To jest po prostu sposób, aby pomóc Ci zdecydować się na najlepszą parę okularów dla Ciebie.

Nie wybieraj pierwszej pary okularów, która wpadnie Ci w ręce!

Następnie chcielibyśmy Cię ostrzec, abyś nie popełnił błędu wyboru pierwszej pary, która wpadnie Ci w ręce. Często mężczyźni pójdą do optometrysty i poproszą o parę okularów przeciwsłonecznych. Nawet jeśli optometrysta wie, że mężczyźni zazwyczaj nie noszą okularów przeciwsłonecznych, może polecić parę okularów przeciwsłonecznych, zakładając, że są one „bezpieczne”. Jednak okulary przeciwsłoneczne zazwyczaj nie są najlepszym rozwiązaniem dla mężczyzn. Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych, chcesz być szczególnie ostrożny, aby wybrać okulary, które będą komplementować twój kształt twarzy, rozmiar ramki i budżet. Większość okularów przeciwsłonecznych jest zaprojektowana dla kobiecej twarzy i nie są zaprojektowane z rozmiarem lub kształtem męskiej twarzy w umyśle. Z tego powodu często wyglądają one na zbyt małe na twarzy mężczyzny lub są zbyt szerokie dla jego głowy.

Podsumowanie

Po wykonaniu powyższych wskazówek, jesteś gotowy do odbycia swojej pierwszej podróży do optometrysty. Jest kilka rzeczy, o których będziesz chciał pamiętać będąc w gabinecie optometrysty. Po pierwsze, upewnij się, że optometrystą jest mężczyzna. Podczas gdy kobiety są również zainteresowane zakupem okularów, mężczyźni są znacznie bardziej skłonni do odwiedzenia optometrysty, więc upewnij się, że twój optometrysta jest jednym z nich! Po drugie, nie martw się zbytnio o wybór pary okularów, która jest idealna. Kiedy po raz pierwszy zaczynasz, chcesz znaleźć parę okularów, które dadzą ci dobre dopasowanie i które możesz wygodnie nosić.